אודות תפילין ישראל

מרכז התפילין של ישראל באינטרנט 'תפילין ישראל'. מי אנחנו מאחורי האתר? ומה המטרה הראשונה שלנו? המשיכו לקרוא »
תפילין ישראל
תפילין

מטרת האתר תפילין ישראל

המכון לתפילין 'תפילין ישראל' נפתח על מנת להנגיש לכלל הציבור, החרדי, הדתי, המסורתי והחילוני. את הידע הדרוש בעניין מצוות תפילין, עם כל פרטי ההלכות, השיטות והמנהגים השונים לכלל העדות, באופן ברור ונהיר. על מנת שכל אחד מישראל ידע מהי מצוות תפילין ומהם ההלכות הכלולות בעשיית המצווה.

שירות אישי ואמין

אנו שמים דגש, מעבר להידורים השונים האמורים, גם לשירות מהיר ויעיל. בעת רכישת תפילין, אנו מגישים לכם את השירות באופן אישי ומתאימים לכם את סוג התפילין המתאים לכם במהלך החיים ועל פי סדר יומכם. מרגע ביצוע ההזמנה אנו עושים את כל שבידינו על מנת להעניק לכם את חווית הרכישה המועדפת אליכם, הן ביחס האישי והן בשליחה המהירה של הפריט שהוזמן במקסימום איכות ובמינימום זמן.

הלכות תפילין

כאן תוכלו למצוא את כל הסיבות לכל פרט ומנהג המובא בהלכה, את הנקודות התלויות במחלוקת, עם פירוט של כל השיטות והנפסק להלכה. כמו כן תוכלו להבין איך עליכם להניח את התפילין על פי מנהג אבותיכם, ולמה חשוב להניח באופן בה הניחו אבותינו את התפילין.

אנו מזמינים אתכם לבוא לכאן, להחכים ולהעשיר את ידיעותיכם בכל פרטי ההלכות והדקויות בתפילין, המופיעים כאן. החל מהלכות הנחת תפילין הבסיסיות, הפסוקים המובאים בתורה ושאר המקורות בכל חלקי התורה. המנהגים והדעות השונות לכל עדה על פי מסורת אבותיה. ההידורים והחומרות שנהגו בדורות הקודמים, לעומת ההידורים המתאפשרים בדורנו. כמו כן מה חשוב לבדוק מידי כל תקופה בתפילין, מתי כדאי לפנות לבדיקת תפילין ולהגהת פרשיות. אילו בעיות גורמות לפסילת התפילין מה לא מהווה בעיה בכשרות התפילין ומה כשר אך כדאי לתיקון. כאן תוכלו למצוא את כל המידע הדרוש גם לתהליכי בדיקת ותיקון התפילין, ברמת ההידור הגבוהה ביותר ובהכשר הרבנים ומורי הוראה.

סוגי תפילין

סוגי התפילין

כידוע, ישנם מנהגים שונים הן בעצם הנחת התפילין והן בסוג התפילין. אצלנו ניתן למצוא את כל סוגי תפיליןאשכנזיות, ספרדיות, תפילין על פי שיטת חב"ד, תפילין קטנות, תפילין חרוצות וכו'. כמו כן פרשיות שנכתבו באופן מותאם על פי כל המנהגים, על קלפים שונים ובכתב סופרים מומחה, שהתקבל מגדולי פוסקים כמו הבית יוסף והאר"י.

מכון לתפילין זה הוקם בעידוד הרבנים ומורי הוראה, שאחראים על כל צעד הקשור לתהליך ייצור התפילין, החל מהפשטת העור מהבהמה, עבור דרך שלב העיבוד והכשרת העור לתפילין, עד לעיבוד קלף לרצועות ולפרשיות וכתיבת הפרשיות על ידי סופרים מקצועיים ומומחים.

בתקופת פעילות המכון לתפילין, הבאנו לתודעת הציבור את מהות התפילין, גודל מצוותה ומעלת המניח אותם, אשר מעבר למצוות תפילין, הוא זוכה גם למאמר הכתוב "וראו כל עמי הארץ כי שם השם נקרא עליך ויראו ממך". מעלה שמחזקת את האדם המקפיד על הנחת תפילין מידי יום ביומו.

תיקון ושיפוץ תפילין

כמו כן, הצגנו בפני אלפי אנשים את התכנים החשובים וההלכות הדרושות לקיום המצווה. את הדקויות בין המנהגים השונים, ההידורים והחומרות הרבים, אשר מעלים את ערך המצווה.

אנחנו גם מגישים את התיקונים הדרושים לבעיות שונות שעלולות להופיע בתפילין. כמו: הגהת פרשיות, תיקון ועיצוב צורת הבתים על ידי שיפוץ ויישור פינות הבית, תפירת פרשיות ורצועות לבתים, החלפת רצועות או צביעתן וכו'. התיקונים מתבצעים על ידי אנשי מקצוע שהוכשרו לכך הן ברמה ההלכתית והן ברמה המקצועית. ללא ויתור על הלכה או שלב הקטן ביותר במהלך התיקון.