תפילין חב"ד

תפילין חב"ד לפי נוסח האדמו"ר הזקן, מה צריך לדעת על תפילין אלו? מה המחיר של תפילין חב"ד? וכיצד להניח תפילין חבד? המשיכו לקרוא »
תפילין ישראל

לפני שנגדיר מהם תפילין חב"ד וגם נידרש לסוגיה של מחיר תפילין חב"ד, ניכנס מעט לבדוק ולברר מהי בעצם מצוות תפילין ומה הייחודיות של המצווה. מעבר לכך נבדוק מה קורה לאדם שלא מניח תפילין ומתי הוא יהיה מכונה 'קרקפתא דלא מנח תפילין' על כל המשתמע מכך.

מחיר תפילין חב"ד

מחיר התפילין של חבד משתנה לפי כמה פרמטרים. מה שתכלס קובע את המחיר זה רמת ההידור של התפילין. עלות של תפילין חב"ד מתחיל ב- 700 ₪ ומגיע עד ל- 3,500 ₪ וזה לפי רמת ההידור.

כדי לדעת יותר על מחירי התפילין לחצו על הלינק – מחיר תפילין.

במה זה תלוי מחיר התפילין?

ישנן שיטות שונות באשר לצורת הכתב של הפרשיות בתוך התפילין. כך גם יש הבדל באופן ההנחה של התפילין. לכל קהילה יש את הדגשים שלה ואת ההקפדות שלה וכל אחד אמור לנהוג על פי מסורת אבותיו בדבר הזה.

אם אתם משתייכים לחסידות חב"ד, מובן כי יהיה עליכם לרכוש תפילין חב"ד. כי זה יהיה הכי מהודר עבורכם מבחינת הנחת התפילין.

אנחנו מקפידים על הכנת התפילין לכל לקוח בהתאם לדרך המקובלת. כך שכל אחד יכול למצוא את עצמו עם תפילין בדיוק כפי שהוא רוצה וצריך.

אם אתם באים לבדוק מחיר תפילין חב"ד חשוב שתדעו כי אין תעריף אחיד על תפילין גם אם אתם בוחרים את התפילין על פי הנוסח הספציפי שזה תפילין נוסח אשכנז או תפילין ספרדי או נוסח חב"ד. המחיר נקבע בהתחשב בפרמטרים כמו רמת ההידור של התפילין, סוג הפרשיות, ואיכות הבתים וכן הלאה.

חשוב לשים דגש על בחירה בתפילין בהתאם לנוסח ולמסורת שיש לאדם מבית אביו.

סרטון הדרכה איך להניח תפילין חב"ד

קרקפתא דלא מנח תפילין

ישנה הגדרה המובאת בהלכה על אדם שלא מניח תפילין. 'קרקפתא דלא מנח תפילין.' מה זה בעצם אומר?

ראשית נתרגם. קרקפתא דלא מנח תפילין – הכוונה היא על ראש שאינו מניח תפילין. למעשה מדובר בעבירה שעוברים אותה בגוף. אדם שלא מניח תפילין, אמרו חכמים שהוא נחשב בין פושעי ישראל בגופם. על אנשים כאלה כתוב במסכת ראש השנה י"ז א' –  כי הם יורדים לגהינם ונידונין בה י"ב חודש ולאחר מכן גופם כלה ונשמתם נשרפת. העפר שלהם מתפזר על ידי הרוח תחת כפות רגליהם של הצדיקים. והמשנה שואלת, מיהם פושעי ישראל? ומיד ישנה תשובה – קרקפתא דלא מנח תפילין. אלו הם פושעי ישראל בגופם.

מה זה בעצם קרקפתא דלא מנח תפילין? האם מדובר באנשים שלא הניחו תפילין מעולם? או אולי כאלה שפספסו יום אחד של הנחת תפילין?

אז כאן נחלקו הראשונים.

  • יש הטוענים כי מדובר על יהודי שלא הניח תפילין מימיו ואפילו לא פעם אחת. כלומר אדם שכן הניח תפילין ואפילו רק פעם אחת בלבד, כבר לא יהיה נכלל בין פושעי ישראל.
  • יש שחולקים על הקביעה הנ"ל והם טוענים כי גם אדם שמעת לעת מתרשל בהנחת התפילין, מכונה אף הוא קרקפתא דלא מנח תפילין. כלומר הוא נכלל גם כן בין פושעי ישראל.
  • יש הסוברים שאם הסיבה לאי הנחת התפילין היא משום שהמצווה בזויה עליו, או אז הוא ייכלל בין פושעי ישראל. אך אם זה קורה מחמת אונס או בשל חשש שגופו אינו נקי  (שבמצב כזה אין להניח תפילין) או אז הוא לא ייחשב בין פושעי ישראל.
  • ישנה סברה הטוענת שאם אי הנחת תפילין היא לא מתוך רוע ורשעות אלא סתם מחמת עצלות, אזי גם כן אין כאן את ההגדרה של פושעי ישראל בגופם.
  • יש האומרים שאדם שמניח תפילין לאחר סוף זמן הנחת תפילין, כפי שמופיע בכל לוח שנה, נחשב אף הוא כקרקפתא דלא מנח תפילין.

מצוות תפילין היא אחת המצוות הכי חשובות והכי בסיסיות. זו הסיבה שגם אנשים הרחוקים מאוד מדת לא יוותרו על הנחת תפילין ביום בר המצווה ובמקרים רבים, אם יזכו, הם אף ימשיכו ויקפידו על הנחת התפילין מידי יום ביומו. גם אם הם לא ממש משתייכים לקהילה דתית, חרדית. זאת הודות לסגוליות המיוחדת שיש למצווה הזו שגורמת לכל יהודי לחוש בחיבור מיוחד מול בורא עולם, עם הנחת התפילין.