מחיר תפילין

מחיר תפילין נקבע על פי רמת הכשרות של התפילין וההידורים המושקעים בו. כאן אנו נעזור לכם להתכוון יותר במחיר, כדי שתוכלו לדעת כמה לשלם על התפילין. המשיכו לקרוא »
תפילין ישראל

כאשר אתם באים לבחור סט תפילין, אתם צריכים לבחור מבין כמה וכמה אפשרויות וסוגים של תפילין. מעבר לתפילין בנוסחאות השונות ובהתאם למנהגים השונים, ישנם הבדלים גדולים גם מבחינת המחיר של התפילין. בגדול אפשר לומר שהמחיר נקבע על פי רמת הכשרות של התפילין וההידורים המושקעים בו.

במאמר זה ננסה להסביר על הסוגים השונים של התפילין, על הפרמטרים השונים המשפיעים על המחיר של התפילין ונלמד להבחין בין האיכויות השונות של התפילין אשר כל אלו משפיעים על המחיר הסופי של התפילין. אך קודם לכן, חשוב לנו להדגיש כי כל יהודי המקפיד על המצווה של הנחת תפילין, גם אם מדובר תפילין שהם לא ברמת הידור הכי גבוהה, שכרו בידו. ברור שככל שהוא יהדר יותר, שכרו יהיה גדול עוד יותר. אך ככל שמדובר בסט תפילין כשרות, הרי שמצוות הנחת תפילין בהחלט עלתה בידו.

כדי לרכוש תפילין תוכלו להזמין בעמוד, קניית תפילין.

טווח מחירי התפילין:

המחירים הם עבור סוגי תפילין שאנו מוכרים כאן באתר תפילין ישראל. הסוגים הם:

מחיר תפילין רש"י (סטנדריות)

תפילין רש"י אלו התפילין הסטנדרטיות לפי כל הדעות. המחיר הוא עבור כל סוגי העדות: ספרדי, אשכנזי, חב"ד, תימני. 

 • תפילין כשרות בין 800 - 1,200 ₪

  תפילין רש"י ברמת הידור כשר.

 • תפילין מהודרות בין 1,300 - 2,000 ₪

  תפילין רש"י ברמת הידור מהודר.

 • תפילין מהדרין בין 2,100 - 3,500 ₪

  תפילין רש"י ברמת הידור מהדרין.

מחיר תפילין רבנו תם

תפילין רבנו תם הם תפילין שלא כולם משתמשים בהם. המחיר הוא עבור כל סוגי העדות: ספרדי, אשכנזי, חב"ד, תימני. 

 • תפילין מהודרות בין 2,000 - 3,000 ₪

  תפילין רבנו תם ברמת הידור מהודר.

 • תפילין מהדרין בין 3,500 - 4,500 ₪

  תפילין רבנו תם ברמת הידור מהדרין.

כדי לדעת יותר על סוג תפילין זה עברו לעמוד הבא – תפילין רבנו תם.

עלות תפילין תלויה בשלושת הרכיבים הבאים:

ישנם שלושה רכיבים עיקריים בתפילין כאשר כל אחד מהם הוא בעל משמעות רבה הן לרמת ההידור של התפילין והן באופן ישיר משליכים על המחיר של התפילין. על כן, כאשר אתם באים לשאול כמה עולה תפילין, אתם צריכים בראש ובראשונה ללמוד ממה מורכבים התפילין ומה בעצם משפיע על עלות תפילין הקובעים את הטבלה הסופית של מחירון תפילין.

 1. פרשיות התפילין
 2. בתי התפילין
 3. רצועות התפילין

פרשיות התפילין

למעשה עיקר המצווה שיש בתפילין, זה התוכן הנמצא בתוך התפילין. קרי הפרשיות. יש פרשיות סטנדרטיות ויש פרשיות מהודרות יותר. ראוי לרכוש פרשיות שנכתבו בהידור. מה זה כולל? הכתיבה בהידור כוללת הקפדה על כתיבת כל האותיות וכל התגים ברמה מדויקת ומדוקדקת, הקפדה על כתיבה שתיעשה על ידי סופר סת"ם שהוא ידוע כירא שמים, יש המקפידים על טבילה לפני תחילת הכתיבה ועוד רמות שונות המשדרגות את ההידור של פרשיות התפילין. בגדול נוכל לומר כי ככל שפרשיות התפילין ייכתבו בצורה הנכונה על פי כל כללי ההלכה, הרי שאלו יהיו כשרים להנחה. יש כתיבה מרושלת שעשויה להיות כשרה אם היא נעשית על פי ההלכה. בגלל שמדובר בנושא שדורש ידע מקצועי ומומחיות שיש רק לסופר סת"ם מנוסה, חשוב שהמלאכה אכן תיעשה על ידי סופר סת"ם שלמד את התחום והוא רכש ניסיון בכתיבת פרשיות לתפילין.

בכל מקרה, חשוב מאוד לבקש בדיקה של פרשיות התפילין על ידי רב ומומחה בתחום על מנת לוודא כי אכן בתי התפילין נכתבו כדין.

כבר אירעו מקרים אשר בהם נפתחו בתי תפילין שנמכרו במחירים מפולפלים כאשר בפנים לא היו פרשיות כלל או שהיו אלו פרשיות המודפסות על דף רגיל. ברור שתפילין כאלה אינן כשרות היות ובתי התפילין אמורים להיכתב על גבי קלף שקבל את הכשרות לצורך כך.

בתי התפילין

את הפרשיות מכניסים אל תוך בתי התפילין. יש את הבית שמניחים אותו על היד ויש את הבית שמניחים על הראש. כל בית אמור להיראות ולהיות מיוצר באופן שונה. הבית של יד היא קובייה עם חלל מרכזי אשר אליו מכניסים את הפרשיות של יד. בבית של ראש ישנם ארבעה חלקים כאשר כל פרשיה אמורה להיכנס אל תוך בית אחד מתוך הארבעה. כולם מכירים את שלושת החריצים המסמנים את בית התפילין של ראש. אלו רק הסימנים החיצוניים. בתוך הבית ישנם מחיצות של ממש, במקביל לחריצים החיצוניים כאשר שלושת המחיצות מחלקות את הבית לארבעה חלקים.

תפילין חרוצות

יש המהדרים ומקפידים על תפילין חרוצות. מה זה בעצם תפילין חרוצות?

תפילין חרוצות הן תפילין אשר בהן החריצים בבית של הראש הם לא רק סימן חיצוני, אלא שמדובר בחריצים של ממש בבית עצמו והוא נראה מבחוץ בצורה ברורה. כך שאפשר להעביר דף נייר בין חריץ לחריץ. ברור שככל שמדובר יהיה בבתים הנעשים בצורה מדוקדקת ומדויקת יותר, שלא לדבר על תפילין חרוצות, הרי שהמחיר יעלה בהתאם.

מבחינת המרכיב של בתי התפילין, יש גם כן הבדלים גדולים. יש את הבתים שעשויים מעור של בהמה דקה ויש את אלו העשויים מעור של בהמה גסה. הבתים העשויים מעור של בהמה דקה מיוצרים מעור של כבש או של עז.

התפילין הכי מהודרות הן התפילין עם הבתים העשויים מעור של בהמה גסה כשהם עשויים מעור של שור. על פי רוב נלקח העור מהעורף של השור. מדובר בעור חזק מאוד המוכיח עמידות לאורך זמן.

הטיפול בעור של הבהמה הגסה הוא טיפול מורכב אשר דורש השרייה ממושכת של העורף, ריכוך של העור וקיפול המחיצות שחייב להיעשות באמצעות מכונות מיוחדות. בית העשוי מעור כזה, הוא בית שלא ייפגע בעקבות חבטות או מכות שונות. ברור כי ככל שמדובר יהיה בבית יקר ואיכותי יותר, הרי שזה ישפיע גם כן על המחיר הסופי של התפילין.

הגודל של הבתים

בעיקרון מעיקר הדין כל גודל של בתי תפילין עשוי להיות כשר. אך קיימים מספר אפשרויות אשר מתוכם בוחרים בדרך כלל רוב רובם של הלקוחות. הגודל המקובל עומד על 35 מ"מ. יש גם בתי תפילין קטנים מאלו והם משמשים קהילות שונות המקפידות על הנחת תפילין קטנות דווקא. יש כאלה אשר עושים את זה כדי לקיים את הכתוב 'והיו לטוטפות בין עיניכם' באופן הכי מוקפד והכי מדויק. אצל אחרים זה בגלל שהם מניחים שתי זוגות תפילין יחד. יש כאלה שסתם כך מעדיפים את התפילין הקטנות בגלל שהם נמצאים הרבה בדרכים והדבר יותר קל ופרקטי עבורם.

ככל שהתפילין הן יותר קטנות, הכתיבה שלהן היא יותר מורכבת ויותר מאמצת. ברור שזה גם כן ישליך על המחיר הסופי.

רצועות התפילין

מבחינת מחיר של תפילין, עלות הרצועות היא הכי נמוכה מבין כל שאר המרכיבים.

בגדול חשוב לבחור רצועות תפילין שהן לפחות ברוחב של 13 מ"מ. זאת החובה ההלכתית. אך אפשר להדר גם ברצועות התפילין ולבחור רצועות מעט יותר רחבות או רצועות העשויות עבודת יד כאשר כל שדרוג כזה ישפיע גם כן על עלות התפילין. זה לא יהיה מאוד משמעותי כי הרצועות בכל מקרה הן לא מרכיב כל כך יקר. גם כאן, כל המהדר – הרי זה משובח.

אצלינו תוכלו למצוא תפילין ברמות כשרות שונות. תפילין מהודרות וגם תפילין פשוטות. מגוון רחב של סוגים שונים של תפילין. כאלה העשויות מעור של בהמה דקה או לחילופין תפילין העשויות מעור של בהמה גסה.  תוכלו לבחור בין גדלי הבתים השונים כמו גם ברמת הכתיבה הרצויה, החל מכתיבה פשוטה כשרה וכלה בכתיבה מהודרת במיוחד של סופר ירא שמים מומחה. רצועות תוכלו גם כן לבחור בהתאם לרצונכם ולרמת ההידור שאתם מבקשים להדר.

אנחנו מקפידים על ייצור מוקפד שלכל השלבים בייצור התפילין על מנת שנוכל להגיש לכם אך ורק מוצרים כשרים ומהודרים.

 

סופרי סת"ם מומחים ומנוסים שוקדים על כתיבת הפרשיות ועושים זאת עם הקפדה על כל ההלכות.

מתוך כל המבחר, תוכלו לבחור את סט התפילין המתאים לכם במחיר שמתאים לכיס שלכם.

הזמינו תפילין בקלות
לחצו על הכפתור למטה כדי להזמין תפילין בקלות.